about
Kurumsal

Element Çelik

Element Çelik Boru Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 2008 yılında İstanbul Des Sanayi Sitesinde kurulmuştur.

Ana Faaliyet konusu, Soğuk/Sıcak Lama, Soğuk/Sıcak Kare, İmalat çeliği, Otomat Çeliği, Çelik Çekme Boru, Islah Çelikleri, Transmisyon ve Kalıp Çelikleri temel ürünlerimizdir. Bunlarla beraber talep doğrultusunda her türlü semente çeliği, yay çeliği , Kabuk Soyma ve Kare Dikdörtgen Boru Profil türleri stoklarımızda bulundurup, hızlı servis edebilme çabası içerisindeyiz.

Makine imalatçıları ve otomotiv sektörüne çalışan yan sanayi olmak üzere, çelik kullanan tüm küçük ve orta boy imalatçılara hizmet vermekte ve devam eden makine yatırımlarımızla hizmetimizi büyütmekteyiz.

Firmamız yatırımlarına devam etmekte ve yeni teknolojiler sayesinde, Şerit testereler ile günlerce sürecek kesim işlemlerini CNC dairesel elmas uçlu testere sayesinde çok hızlı ve hassas bir şekilde kesmektedir. Üreticiler için çok önemli olarak kesim için geçecek bekleme sürelerini minimuma indirmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz.

Misyon

Gelişen teknolojiye ayak uydurarak hizmet kalitemizi ve pazar payımızı artırmak, ülke ekonomisine istihdam ve katkı sağlamak. Sektörün ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda muhtelif vasıflı çelik ürünlerini, tedarik ederek stok çeşitliliği ile müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda hizmet sağlamak.

Vizyon

Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla bütünlük duygusu Ticari ve sosyal ilişkilerimizde karşılıklı güven, üstün iş ahlakı ilkesinden vazgeçmemek ve bunlara bağlı olarak müşterilerimizin aklına gelen ilk tedarikçi olmak.